تقسیم شادی از زابل به شهر آینده

آخرین باری که یه هدیه‌ی به‌یادموندنی گرفتین کی بوده؟

وقتی ما در شهر آینده به چندتا از هدف‌های کوتاه‌مدت‌مون رسیدیم، دوست داشتیم شادی این شروع خوب رو با همکارامون تو نشا تقسیم کنیم و از همراهی‌شون تشکر کنیم. دنبال یه هدیه‌ی معنوی کوچیک بودیم که با بودجه‌مون هماهنگ باشه و در‌عین‌حال خوشحال‌کننده، نوآورانه و به‌یاد‌موندنی هم باشه. همینطور دوست داشتیم با رویکرد مسئولانه‌تری این هدیه رو تهیه کنیم و از اتلاف منابع جلوگیری کنیم.

شاید با مفهوم «هدیه‌ی بخشش» یا Gift of Giving آشنا باشین. این نوع هدیه در واقع تلاشیه واسه اینکه تشکر (یا هدیه) شما به شخص سومی (به دلیل نیاز یا هر دلیل دیگه‌ای) منفعت برسونه. معمولا تو این شیوه، وجه مالی رو به یه خیریه می‌دن و در نهایت به شخص اطلاع می‌دن که هدیه ما به شما، کمک به خیریه از طرف شما بوده. ولی ما دوست داشتیم کل این پروژه، هم خلاقانه‌تر باشه هم برای همکارامون غافلگیرکننده باشه. بعلاوه‌ی اینکه یه مبلغ اهدایی، اون چیزی نبود که ما رو راضی کنه.

FC diagram gift II

ما تو شهر آینده، تو شبکه روابط خودمون با موسسه‌ی صبا (گروه مدرسه‌ساز در زابل) کار می‌کنیم، به خاطر تحقیق و بررسی‌هایی که تو اون منطقه کردیم از وضعیت زندگی و نیازهای کودکان زابلی استان سیستان بلوچستان باخبریم، نهایتا تصمیم گرفتیم تمام بودجه‌ای که برای این هدیه و پیام تشکر در نظر گرفتیم به دست مدیر یکی از مدرسه‌هایی که این گروه ساختن و امروز به بهره‌برداری رسیده (مدرسه‌ای که موسسه‌ی صبا تو زابل تأسیس کرده) برسونیم تا براساس نیاز بچه‌ها توی مدرسه خرج کنه. در عوض از بچه‌های مدرسه خواستیم که برای هر کدوم از همکارای ما تو نشا و شهر آینده یه نقّاشی بکشن 🙂 تا اینجوری هم همکارامون رو با یه هدیه معنوی خوشحال کنیم هم بودجه‌ای که اختصاص داده بودیم رو جای خوب و مفیدی خرج کنیم.